Inloggen MijnONVZ

Bestaat er een acceptatieplicht?

Ja, een zorgverzekeraar heeft voor alle verplicht verzekerden een acceptatieplicht voor de Basisverzekering. Selectie op medisch risico of andere kenmerken is voor de Basisverzekering niet toegestaan.

Artikel 3 van de Zorgverzekeringswet regelt de acceptatieplicht van de zorgverzekeraar.
De verzekeringsplichtige kan kiezen uit alle verzekeringsvarianten die een zorgverzekeraar aanbiedt.

Uitzondering:
De verzekeraar is niet verplicht een verzekering te sluiten, als dit verzoek komt binnen vijf jaar nadat de verzekeraar de verzekering heeft ontbonden wegens fraude of het niet betalen van de premie door verzekerde.

Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie X Sluit deze melding