Aanpak overgewicht en obesitas bij kinderen
Samen werken aan een blijvende gezonde leefstijl voor uw kind.
Selecteer jaar
Vergoeding per verzekering bij Bewuste Keuze
-
100%
Centrale zorgverlener met gecombineerde leefstijlinterventie (gli)
-
Geen vergoeding
-
Geen vergoeding
Dit krijgt u vergoed
Kinderen met overgewicht kunnen via een zogenoemde ketenaanpak werken aan een blijvend gezonde leefstijl. Dan werken verschillende zorgverleners samen met het kind en het gezin, om medische, sociale en psychische problemen aan te pakken. Een centrale zorgverlener (CZV) maakt een plan van aanpak. En coördineert en begeleidt de zorg. Een gecombineerde leefstijlinterventie (gli) kan hier onderdeel van zijn. Dat is een programma van zo’n 2 jaar. Het bestaat uit advies en begeleiding op het gebied van voeding, eetgewoontes, beweging en is gericht op een blijvende gedragsverandering.
De Bewuste Keuze Basisverzekering vergoedt intake, coördinatie en begeleiding door de CZV en de gli maximaal 3,5 jaar. Maar dan moeten uw kind en de zorg aan bepaalde voorwaarden voldoen.
Uw kind moet aan 3 voorwaarden voldoen:
uw kind is jonger dan 18 jaar
uw kind is samen met het gezin gemotiveerd om het hele programma voor de ketenaanpak te volgen
uw kind heeft een verhoogd gezondheidsrisico door:
- obesitas. Dat betekent dat de BMI van uw kind vergelijkbaar is met een BMI van 30 tot 35 bij volwassenen, of
- overgewicht met risicofactoren of een ziekte die samenhangt met het overgewicht. Uw kind heeft overgewicht als de BMI van uw kind vergelijkbaar is met een BMI van 25 tot 30 bij volwassenen
En de zorg moet aan 3 voorwaarden voldoen:
- de CZV geeft coördinatie en begeleiding op basis van een zorgplan
- de CZV heeft de gli gemotiveerd in dat zorgplan opgenomen
- het gaat om een van de door ons erkende gecombineerde leefstijlinterventies
Als andere problemen een blijvende gedragsverandering in de weg staan kan de CZV de start van de gli maximaal 6 maanden uitstellen om eerst andere hulp te regelen. Als dat nodig is, kan deze periode verlengd worden. Na die tussenperiode vergoedt de Bewuste Keuze Basisverzekering de CZV en de gli alleen nog als het doel van het zorgplan nog bereikt kan worden binnen overzienbare termijn.
Hier kunt u terecht
- een CZV, die als jeugdverpleegkundige in het register van V&VN staat, of als jeugd- en gezinsprofessional of pedagogisch adviseur in het register van SKJ of als kinderleefstijlcoach in het kwaliteitsregister van BLCN
- een kinderleefstijlcoach, geregistreerd in het kwaliteitsregister voor kinderleefstijlcoaches van BLCN
Dit wordt niet vergoed
- de gli voor kinderen als uw kind 16 jaar of ouder is en al een Gecombineerde leefstijlinterventie voor volwassenen volgt
- begeleiding bij beweegactiviteiten en de beweegactiviteiten zelf
- zorg die de gemeente regelt, zoals een maatschappelijk werker of opvoedadvies (let op, want die zorg staat vaak wél in het zorgplan)
Andere vergoedingen
- Krijgt uw kind tijdens de ketenaanpak te maken met andere klachten die (verder) behandeld moeten worden, zoals klachten bij het bewegen? Dan kan de huisarts doorverwijzen voor bijvoorbeeld Fysiotherapie en oefentherapie tot 18 jaar, Diëtetiek, of naar de Medisch specialist. Die zorg krijgt uw kind dan naast de ketenaanpak
- Als uw kind 16 jaar of ouder is, kan de verwijzer ook kiezen voor een gli-programma voor volwassenen. Dan geldt de vergoeding Gecombineerde leefstijlinterventie voor volwassenen
Dit betaalt u zelf
Geen eigen bijdrage
Voor deze zorg betaalt u geen eigen bijdrage.
Geen eigen risico
Deze zorg valt niet onder uw eigen risico.
Dit moet u zelf doen
U moet vooraf een verwijzing hebben
Voor de CZV moet u een verwijzing hebben van de huisarts, kinderarts, jeugdarts of jeugdverpleegkundige.
U moet vooraf onze toestemming hebben
In de volgende gevallen moet u ons vooraf toestemming vragen:
- voor de begeleiding en coördinatie van de CZV en de gli. U vraagt ons toestemming na de intake, maar voordat de begeleiding begint
- voor verlenging van de tussenperiode van 6 maanden tussen intake en gli
Goed om te weten
-
De algemene regels gelden voor alle zorg en voor iedereen. Hierin staan zaken die ook voor u belangrijk zijn. Bijvoorbeeld wat u nooit vergoed krijgt.
-
Het gli-programma moet effectief zijn. De behandelaar kan u daar meer over vertellen. Daarom vergoeden wij alleen door ons erkende gecombineerde leefstijlinterventies.
-
Is uw kind gestart met de ketenaanpak en is het nog niet klaar voor de 18e verjaardag? Dan mag uw kind de ketenaanpak met de gli gewoon afmaken. Uw kind moet de ketenaanpak wel zijn gestart voordat het 18 wordt.